Szkolenie z pozyskiwania środków z funduszy uniwersyteckich (5.11.2012r.)

Temat pozyskiwania środków finansowych na działalność Kół Naukowych jest kwestią, która w naszej działalności wraca z każdym kolejnym kwartałem, każdym nowym pomysłem na projekt. O zasadach tego typu starań trochę wiemy, ale często ta wiedza nie jest wystarczająca, bądź wymaga uzupełnień. Zainteresowanie szkoleniem przekroczyło znacząco nasze oczekiwania, a liczba zgłoszeń rosła do ostatnich chwil przed wydarzeniem.

 

 
Dzięki uprzejmości  Szymona Zająca, właściciela Klubokawiarni Artefakt (http://artefakt-cafe.pl/), mogliśmy w bardzo kameralnych warunkach prześledzić zawiłości procedur aplikacyjnych. W pierwszej części skupiliśmy się na wymogach i procedurach przyznawania środków Rady Kół Naukowych UJ, analizując kolejne etapy projektu pod kątem finansowym, przed, w trakcie i po jego zakończeniu.
 
W drugiej części szkolenia, w oparciu o poprzednie informacje, omówiona została aplikacja o środki Fundacji Studentów i Absolwentów UJ BRATNIAK. Pod koniec szkolenia uczestnicy mogli sprawdzić ilość zapamiętanych informacji, biorąc udział w krótkim quizie wiedzy. Spotkanie dało nam również możliwość wymiany  doświadczeń i poznania przedstawicieli innych Kół i organizacji studenckich.
 
 
Ze względu na duże zainteresowanie, planujemy kolejną edycję szkolenia. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i informacji pojawiających się na naszych fanpage na Facebooku.
 
Tekst i prowadzenie szkolenia: Aleksandra Piotrowska