Sprawozdanie 15 stycznia 2014r.

15 grudnia o godzinie 20:00 w Cafe Szafe przy ulicy Felicjanek 10 odbyło się spotkanie Koła Naukowego Meritum. 
 
Tematem przewodnim był wyjazd do Niemiec w ramach projektu naukowego związanego z organizacją wydarzeń kulturalnych, które nierzadko stają się również wizytówkami miast. Ostateczne decyzje muszą zostać szybko podjęte, jako że wnioski można składać jedynie do 1 lutego. Poruszone były wszelkie kwestie związane z wyjazdem, mającym odbyć się początkiem czerwca. Poczynając od wymogów, takich jak znajomość na poziomie komunikatywnym języka niemieckiego jednego z uczestników, potrzeby zaproszenia opiekuna naukowego, stworzenia dokładnego planu działania, aż po loty, przejazdy, zakwaterowanie i posiłki.
Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy i dzięki temu już w piątek powstanie dokładny plan, z listą muzeów i festiwali do odwiedzenia, które pomogą nam w zrealizowaniu zadania. W niedziele natomiast gotowy będzie wzór e-maila do instytucji, z którymi chcielibyśmy współpracować w ramach projektu.
 
Kolejną, a zarazem ostatnią poruszoną dziś kwestią, był Event Management 3, mający odbyć się w kwietniu. Idea turystyki eventowej, czyli jak zorganizować wydarzenie, jednocześnie przyciągając publikę, wszystkim przypadła do gustu. Karolina, odpowiedzialna za organizację konferencji, zaproponowała prelegentów reprezentujących różne dziedziny kultury. Sprecyzowanego planu możemy się spodziewać już w najbliższych tygodniach.
 
Spotkanie skończyło się ok. godz. 21:30.
 
Tekst: Joanna Majtyka
Data opublikowania: 20.01.2014
Osoba publikująca: Agnieszka Pudełko