Konferencja "Pomysły źródłem przemysłów kreatywnych - reklama i dizajn" 20.03.2014r.

W imieniu Koła Naukowego Meritum mamy szczyt zaprosić Państwo na konferencję „Pomysły źródłem przemysłów kreatywnych. Reklama i design", która odbędzie się 20 marca 2014 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Pojęcie przemysłów kreatywnych jest względnie nowe i zawiera w sobie wiele aspektów. Dodatkowo nie wszyscy są świadomi ze znaczenia tej części gospodarki i nie wiedzą jak korzystając z jej mechanizmów przenieść swój biznes na nowy poziom. Branże, które zajmują się częściami składowymi przemysłów kreatywnych wyróżnia przede wszystkim umiejętność łączenia w swojej działalności ekonomii i kultury, sztuki i finansów. W dzisiejszych czasach ważna jest nie tylko bezpośrednia sprzedaż produktu i zadowolenie potrzeb konsumenckich, ale także aktywny udział w edukacji społeczeństwa, zachowania kulturalnych wartości, a nawet rozwój miast i aglomeracji. Symbioza przemysłów i twórczości daje niezwykle ciekawe rezultaty. Bardzo dobry przykład stanowi m.in. wideo promujące nową kolekcje marki H&M oraz akcja Hotelu Chelsea w Nowym Jorku pozwalająca płacić artystom za nocleg ich własnymi dziełami sztuki. Jeżeli przejrzymy się roli, którą odgrywa kultura w biznesie, to łatwo jest zauważyć, że działania kreatywne pomagają tworzyć wizerunek firmy w szerokim kręgu odbiorców. Budują markę oraz pomagają wejść na nowy rynek, tworząc przy tym ekskluzywne produkty. W ten sposób przyciągają nowych pomysłowych ludzi do danej organizacji.
 
W związku z tym, celem naszej konferencji jest poszerzenie wiedzy na temat przemysłów kreatywnych, a także wypracowanie praktycznych umiejętności w tym zaksie w trakcie prowadzonych warsztatów. Podczas konferencji skupimy się głównie na dwóch aspektach: reklama i design. Blok praktyczny odpowiednio został podzielony na dwie części, w trakcie których wraz z ekspertami postaramy się przekazać niezbędną wiedzę przydatną przy tworzeniu logo firmy, dobierania zdjęć do różnych artykułów i materiałów promocyjnych. Krok po kroku przeanalizujemy proces powstania kampanii reklamowej, poznamy techniki pobudzające do kreatywnego myślenia, a także poznamy tajniki stosowane przez projektantów ubioru.
 
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Każdy uczestnik jest jednak zobowiązany do wcześniejszej rejestracji.
 
Więcej informacji na stronie: http://przemyslkreatywny.wordpress.com/