Studencki Turniej Negocjacyjny - eliminacje (7-8.12.2013r.)

W dniach 7-8.12.2013 Koło Naukowe Meritum przy współpracy z SGH w Warszawie organizowało krakowskie eliminacje do Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego – jednej z największych studenckich imprez negocjacyjnych w kraju. W zamierzeniu były to kwalifikacje dla studentów uczelni wyższych z Krakowa, Rzeszowa i Kielc, jednak ostatecznie mieliśmy sześć krakowskich ekip z:  Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Ekonomicznego. 
 
 
I dzień – 7.12.2013
W sobotę około południa, po oficjalnym rozpoczęciu, krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się z uczestnikami, zaczęliśmy rozgrywkę z dwoma scenariuszami negocjacyjnymi. Pierwszy scenariusz dotyczył budowy kładki, wynegocjowanie dobrych warunków okazało się ciekawym zadaniem. Drugi scenariusz, rozgrywał się w XV w. i przeniósł nas w klimat konklawe – negocjacje odbywały się między trzema drużynami.  Po wszystkim przyszedł czas na obiad, a wieczorem na wspólną integrację w krakowskim klubie Shakers. Pierwszy dzień turnieju przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. 
 
 
II dzień – 8.12.2013
Drugi dzień rywalizacji, rozpoczął się w niedzielę około godziny 10. Na uczestników czekały kolejne dwa scenariusze. Pierwszy dotyczył przemyślanej wymiany dóbr pomiędzy farmerami – negocjacje odbywały się pomiędzy trzema drużynami.  Drugi scenariusz, miał na celu osiągnięcie porozumienia między miastem, a firmą inwestycyjną w sprawie budowy galerii handlowej.  Rywalizacja, zaczynała robić się coraz bardziej zacięta. Po kilku godzinach negocjacji i po podliczeniu punktów bardzo małą różnicą punktów zwyciężyły kolejno teamy: The Muffins, Diament oraz Tańczący z wilkami. Te trzy drużyny będą reprezentować nasze miasto w Warszawie podczas etapu II Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego, który odbędzie się w marcu.  
 
 
W organizację Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego, zaangażowało się z kilka osób z naszego koła. Również w negocjacjach reprezentowała nas drużyna w składzie: Karolina Kłys i Mateusz Ciepielewski. 
Patronowali nam: Studenckie Radio17, krakowska Księgarnia Akademicka i Miesięcznik Studencki MANKO. Uzyskaliśmy także wsparcie finansowe od fundacji „Bratniak".
 
 
Tekst: Magdalena Matejek, Katarzyna Wojdyła
Zdjęcia: Karolina Kłys
Data opublikowania: 16.12.2013
Osoba publikująca: Agnieszka Pudełko