Parafraza w Krakowie (22-23.09.2013r.)

Jednym z warunków tegorocznego Studenckiego Forum Kultury i Demokracji „Kumulacja", w który po raz drugi biorą udział członkowie KN Meritum, była wizyta grupy ParaFraza w miastach tworzących sieć nowej edycji wydarzenia, czyli: Warszawy, Krakowa, Gdańska i Rzeszowa. 
 
 
Powitaliśmy naszych gości ( Gosię Adamczyk i Monikę Smolińską ) 22 września. Próbowaliśmy pokazać dziewczynom Kraków w jego różnych odmianach. Na początku zwiedziliśmy „klasyczne"  turystyczne przystanki: Wawel, Sukiennice i Dom Jana Matejki. Po tej wycieczce wzięliśmy udział w organizowanym specjalnie z tej okazji wydarzeniu: "Panelu-o-Kulturze", gdzie wymienialiśmy poglądy o kulturze studenckiej miasta, razem z jej festiwalami, konferencjami i różnorodnymi innymi wydarzeniami kulturalnymi. Do kontynuacji dyskusji i wymiany wrażeń wybraliśmy jedną z krakowskich knajp, której klimat pozwolił odpocząć po bardzo aktywnym dniu. 
 
 
Drugiego rano dowiedzieliśmy się więcej o historii Żydów podczas II Wojny Światowej w muzeum na Fabryce Schindlera. Potem goście mieli możliwość spróbować najlepszych w Krakowie zapiekanek na Kazimierzu i lodów na Starowiślnej, a także pospacerować Starym Miastem i zapoznać się z historią  przy  spotkaniu z  krakowiakami w tradycyjnych ubiorach. Wrażenia zostały uwiecznione na zdjęciach, które również możecie obejrzeć na stronie. Spodziewamy się, że ta wizyta nie będzie ostatnią i na nas czeka dużo wspólnych wydarzeń i projektów.
 
Tekst: Anastazja Naumenko