Discover Europe?

Tak! Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny skierowany do młodych, zdolnych i kreatywnych pasjonatów fotografii. DE 2013 to już 10. edycja! Blisko 3 tysiące zapierających dech w piersi zdjęć z różnych zakątków Europy, które rokrocznie bawią, szokują i zadziwiają komisję, w skład której wchodzą profesjonalni fotografowie oraz ludzie ze świata kultury i sztuki. Ponadto DE to gale regionalne, Wielka Gala Finałowa (połączona z bankietem) organizowana w maju 2013 roku w Warszawie a przede wszystkim możliwość uczestniczenia w zaciętej rywalizacji i mnóstwo dobrej zabawy w doborowym gronie!

Jak wygląda konkurs?

Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego. Spośród 10 etapów regionalnych i etapu zagranicznego, jury wybiera najlepsze 10% prac, które zostają zakwalifikowane do etapu centralnego.

Na szczeblu centralnym prace konkursowe są oceniane przez profesjonalne jury, które wybiera zwycięzców w 4 kategoriach:

Citizen of Europe "Obywatel Europy" - zdjęcia przedstawiające różnorodne oblicza Europejczyków,

My Europe, my home "Mój kawałek Europy" - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie,

Surprise me Europe! "Europo zaskocz mnie!" – zdjęcia (również te z TELEFONU!) przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

oraz w kategorii specjalnej:

Sukces z Pasji  - skierowanej do autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia, satysfakcji.

Zdjęcia w tej kategorii mają oddawać emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej oraz obrazować jak serce włożone w to, co się robi, przekłada się na sukces.

Korzyści?

Oczywiście! Profesjonalna komisja, w skład której wchodzą w tym roku prawdziwi mistrzowie: Niedenthal, Gudzowaty, Szurkowski, Leja. Przygotowaliśmy również ciekawe i wartościowe nagrody (m.in. warsztaty foto, profesjonalne programy do edycji zdjęć oraz tablety na etapie centralnym). Ponadto, co roku docieramy z naszymi treściami (więc również z Waszymi najlepszymi pracami!) do studentów wszystkich największych uczelni w Polsce oraz do setek tysięcy oglądających w największych galeriach handlowych kraju (m.in. Galeria Krakowska, Galeria Bałtycka). Nie można też w tym miejscu nie wspomnieć o naszych patronach –Honorowych: Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Fundacji im Roberta Schumana, Akademii Nikona, ZPAF oraz między innymi - Radio Wawa, fotografuj.pl, students.pl, swiatobrazy.pl, wiz.pl, dcamera.pl, którzy, dzięki swojemu wsparciu, podnoszą rangę , znaczenie i rozpoznawalność konkursu.

Kim jesteśmy?

Erasmus Student Network (ESN) jest studencką organizacją o charakterze non-profit obecną w całej Europie, działającą przy Komisji Europejskiej, która opiera się na wolontariackiej pracy studentów. Naszym podstawowym celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich oraz działanie na rzecz zwiększania świadomości kulturowej młodych europejczyków.

Jeśli jeszcze Cię to nie przekonało – discovereurope.esn.pl – zajrzyj!

Data opublikowania: 27.02.2013
Osoba publikująca: Zuzanna Pajorska