Studencki Turniej Negocjacyjny 10.12.2016r.

Czwarta edycja grudniowego Turnieju Negocjacyjnego już dawno za nami, my jednak nie zapomnieliśmy o tym świetnym wydarzeniu, które predestynuje już do rangi kultowego – z roku na rok bowiem spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, zwiększając również poprzeczkę organizatorom, którzy dokonują wszelkich starań by stale dbać o pozytywne wrażenia uczestników.

Duże zainteresowanie turniejem nie jest niczym dziwnym, gdyż duch rywalizacji i dobra zabawa nie opuszczają na krok żadnego z członków drużyn biorących udział w przedsięwzięciu. Wydarzenie jest również świetną okazją do nawiązywania znajomości między drużynowych – nierzadko wieloletnich, o czym doskonale świadczy fakt, że spore grono uczestników spotyka się ze sobą na sali od początków istnienia STN-u.

Ostatnia edycja turnieju również była świetną okazją do zobaczenia twarzy wielu stałych bywalców. Niezmiernie cieszy jednak fakt, że pojawiły się także nowe drużyny, których różnorodność nazw była imponująca! Na sali spotkać można było grupy o takich nazwach jak: Name of the Game, BATNA on my mind, Łowcy Jednorożców, Yes cannos slow market, Strike Eagle, Zespół Browna – Sequarda, Amatorki oraz Czerwona Burżuazja. Kto pilnie śledzi wyniki kolejnych edycji turnieju zapewne kojarzy nazwy dwóch ostatnich drużyn, ponieważ to właśnie one w 2015 roku dostały się do ogólnopolskiego etapu turnieju odbywającego się w Warszawie.

Jak co roku już Studencki Turniej Negocjacyjny rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, a pieczę nad nim sprawowali członkowie koła Meritum oraz warszawscy koordynatorzy Turnieju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pierwszej części przywitano wszystkich zebranych uczestników. Następnie przystąpiono do losowania numerów dla drużyn oraz wskazania im przygotowanych uprzednio miejsc. Po wykonaniu tych czynności nastąpiło rozpoczęcie rozgrywek.

 

 

Turniej składał się z trzech rund, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z odgrywaniem różnych ról, negocjując dla siebie najkorzystniejsze warunki. Scenariusz, na którym swoje działania opierają uczestnicy, to zwykle case study o objętości kilku stron, wypracowany przez organizatorów. 

 

 

Jeśli chodzi o samą tematykę negocjacji, jest ona głównie powiązana z zagadnieniami gospodarczymi. Nie oznacza to jednak nudy, gdyż autorzy dokładają wszelkich starań, by odgrywanie ról było emocjonujące, przyjemne i przynosiło dużą dawkę dobrej rozrywki! Warto dodać, że nie trzeba być specjalistą od negocjacji, by czerpać przyjemność z kulturalnej rywalizacji, gdyż każdy scenariusz opracowany jest tak, aby również osoby początkujące bez trudu mogły się w nim odnaleźć.

 

 

Zwycięzcą IV edycji Turnieju Negocjacyjnego została drużyna Name of the Game. Tym samym jej członkowie dostali się do kolejnego etapu odbywającego się w stolicy kraju. 

 

 

Podsumowując, wydarzenie po raz kolejny okazało się sukcesem, na który złożył się zarówno trud organizacyjny koordynatorów, jak i chęci uczestnictwa w turnieju wyrażone przez drużyny. Dobra atmosfera oraz profesjonalizm cechujące wydarzenie korzystnie wpłynęły na reklamę Koła Naukowego Meritum. Niegasnące zainteresowanie wydarzeniem nakłania natomiast do jego kontynuacji w latach kolejnych.