Studencki Turniej Negocjacyjny 5.12.2015r.

 

Trzecia już edycja krakowskich eliminacje do Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego cieszyła się największą popularnością w historii tego wydarzenia. Do turnieju, spośród licznych zgłoszeń, zakwalifikowanych zostało 12 drużyn – składających się głównie ze studentów krakowskich uczelni, jednak pojawili się również goście między innymi z Warszawy. Przyjęte drużyny zebrały się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w sobotni poranek, 5 grudnia 2015r. Poza uczestnikami członkowie Koła Naukowego MERITUM mieli również przyjemność gościć w tym dniu przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego NEGOCJATOR ze Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, które stanowiły wsparcie merytoryczne w sprawie scenariuszy podczas trwania turnieju. Niespodzianką dla wszystkich była też wizyta Marcina Grabowskiego - autora jednego ze scenariuszy, uznanego jako najtrudniejszy podczas tegorocznych rozgrywek. Marcin na podstawie swoich obserwacji udzielił uczestnikom kilku przydatnych wskazówek odnośnie sposobu i ich metod negocjowania.

Studencki Turniej Negocjacyjny rozpoczął się zgodnie z harmonogramem przywitaniem wszystkich zebranych uczestników. Następnie przystąpiono do losowania numerów dla drużyn oraz odpowiedniego ich rozlokowania. Negocjacje w pierwszym scenariuszu były trójstronne. Uczestnicy wcielili się w przedstawicieli amerykańskich raperów oraz fimy eventowej, chcącej zorganizować ich koncert w Warszawie. Zadaniem uczestników, było ustalenie szczegółów koncertu, z uwzględnieniem oczekiwań muzyków i dostosowanie ich do polskiego rynku.

Po zaciętych negocjacjach, uczestnicy udali się na przerwę, by nieco ochłonąć i podzielić się swoimi opiniami odnośnie pierwszej rundy oraz wysłuchać wcześniej wspomnianych informacji od naszego gościa.

Po otrzymaniu cennych wskazówek, uczestnicy rozpoczęli przygotowania do kolejnej negocjacji.

Drugi scenariusz był dwustronny, uczestnicy wcielili się w przedstawicieli firmy konsultingowej, chcącej zaoferować swoim pracownikom atrakcyjny system benefitowy. Przeciwnicy reprezentowali firmę zajmującą się pośrednictwem w kontaktach z obiektami sportowymi, restauracjami i placówkami medycznymi. Scenariusz wzbudził zainteresowanie uczestników do tego stopnia, że dyskusje na temat zakończonej rundy trwały jeszcze podczas wspólnego obiadu. Po przerwie przyszedł czas na ostatni scenariusz, który również był dwustronny. Uczestnicy przenieśli się w świat sportu, a dokładnie piłki nożnej. Negocjacje dotyczyły transferu zawodnika do nowego klubu sportowego. Uczestnikom towarzyszyszły sportowe emocje, ale ostatecznie udało im się osiągnąć porozumienie.

Po ostatnim scenariuszu nastąpiła dłuższa przerwa, poświęcona na podliczanie ostatecznych wyników oraz przygotowanie dyplomów i nagród.

 

Wyłonione zostały dwie zwycięskie drużyny: Czerwona Burżuazja oraz Amatorki. Za styl negocjacji i trzeci w kolejności wysoki wynik jako „szczęśliwi wybrańcy" została wytypowana drużyna M.A.K. Te trzy zespoły pojadą w połowie marca do Warszawy na ogólnopolski etap Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego.

Rozgrywki zakończyły się wedle harmonogramu. Dało się słyszeć wiele pozytywnych głosów na temat organizacji turnieju oraz samej inicjatywy. Na plus zostały także ocenione scenariusze.

Podsumowując, tegoroczne eliminacje stanowiły ogromne wyzwanie dla koordynatorów, ale też dodały sporo doświadczeniem pod względem organizacyjnym. Z pewnością była to także dobra reklama dla działalności Koła Naukowego MERITUM.

Data opublikowania: 24.02.2016
Osoba publikująca: Aleksandra Miętka